Tytułowe pytanie jest dość podchwytliwe – każdy, kto zmierzył się z samodzielnym prowadzeniem biznesu wie, że przedsiębiorca to tak naprawdę człowiek-orkiestra. Ktoś, kto musi nie tylko znać się na własnej branży, ale jednocześnie ogarniać rozliczenia, dokumenty księgowe, stany magazynowe, kadry, fakturowanie… 

Najważniejsze są narzędzia

W przypadku prowadzenia nowoczesnego biznesu, zwłaszcza w obszarze e-commerce, podstawą sukcesu jest automatyzacja, czyli znalezienie odpowiednich narzędzi do wykonywania powtarzalnych czynności, takich jak:

  • – fakturowanie,
  • – wystawianie paragonów,
  • – kontrola stanów magazynowych.

Innymi słowy – im więcej elementów wykona się samoczynnie, tym mocniej przedsiębiorca może się skupić na takich kwestiach, jak zarządzanie firmą, poszukiwanie klientów, czy kontrola jakości. Na tym jednak nie koniec, warto mieć na uwadze fakt, iż nowoczesne narzędzia do automatyzacji księgowości pozwalają oszczędzić najważniejszy zasób, a mianowicie: czas.

Siła tkwi w prostocie

Działalność na rynku e-commerce wymaga jednoczesnego nadzorowania kilku kanałów sprzedaży. Oczywiście można to robić bez narzędzi, jednak im bardziej firma się rozwija – a przecież każdy przedsiębiorca na to właśnie liczy – tym więcej dokumentów księgowych należy wystawić. W takich warunkach nietrudno o kosztowne pomyłki, a za błędami niestety idą niepotrzebne koszty.

Nowoczesne narzędzia dla e-commerce pozwalają uniknąć tego rodzaju kłopotów, a jednocześnie zintegrować różne kanały w jednym miejscu. To ułatwia sprawowanie nad nimi kontroli i znajdywanie optymalnych ścieżek docierania do klientów.

Na przykład produkt wFirma umożliwia integrację z Allegro, co jest niezmiernie wygodne. Produkt zapewnia też stały wgląd w dystrybucję i magazynowanie, a dzięki wystawianiu faktur online przyspiesza i upraszcza proces sprzedaży.

Proporcje między życiem a pracą…

Branża e-commerce, bardziej niż jakakolwiek inna, wymaga od przedsiębiorców reagowania na bieżąco. Na tak wymagającym rynku znalezienie odpowiednich proporcji pomiędzy prowadzeniem firmy a życiem osobistym jest szczególnie trudne, dlatego każde rozwiązanie, która może w tym dopomóc, jest godne uwagi.

W praktyce więc automatyzacja księgowości, a więc sprawne wystawianie dokumentów finansowych, magazynowych czy kadrowych, to absolutna podstawa, niezależnie od tego, czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej, czy o firmie zatrudniającej kilku, a nawet kilkunastu pracowników.